praca w niemczech, życie w niemczech

Co pomaga na silne przeziebienie.

Przeziębienie to zwykle niegroźna choroba wirusowa, która atakuje górne drogi oddechowe, błonę śluzową gardła i nos. Pojawia się najczęściej w sezonie zimowym, gdy jesteśmy przemęczeni lub zziębnięci. Aby nie zachorować na nie, trzeba unikać niewyspania, złego odżywiania, stresu, wysiłku ponad miarę. Zarażamy innych głównie poprzez kichanie, ale także poprzez wydzieliny z nosa czy ust. Osoby chore dotykają swego go albo spojówek, a następnie rąk innych ludzi. Wirusy mają wysoką zdolność do przeżycia poza organizmem nosiciela. Te które przenoszą się droga kropelkową nie są tak odporne. Corocznie zarażamy się przeziębieniem kilka razy.

Co robić gdy jesteśmy chorzy? Przede wszystkim nie wpadać w panikę. To nie jest groźna choroba, o ile nie zrobimy niczego strasznie głupiego. Odpoczywajmy więc, ale nie musi to być leżenie w łóżku. Wystarczy ograniczyć swoje codzienne czynności. Przestańmy pić alkohol, bo to męczy organizm. Podobnie na kilka dni warto ograniczyć tytoń. Na uporczywy kaszel warto zastosować jakiś środek medyczny, ale koniecznie zadzwońmy do lekarza rodzinnego. Prawie każdy lek powinniśmy z nim skonsultować. Warto też skorzystać z któregoś z popularnych leków przeciwgrypowych. Zmniejszą objawy i pomogą nam się wyleczyć. Na katar i zatkany nos możemy zastosować jakiś lek z apteki. Tutaj także warto zapytać farmaceutę.

Zapomnij o stosowaniu antybiotyków. Nie leczą one wirusów, a szczepy bakterii po każdym zastosowaniu są na nie coraz bardziej odporne. Nie pomożemy w ten sposób, a kolejne choroby będą trudniejsze w wyleczeniu. Lepiej już zastosować witaminę C, najlepiej w owocach. Pijmy więc herbatę z cytryną. Objawy przeziębienia łagodzą też pite w dużej ilości płyny, wiec herbata jest podwójnie dobrym pomysłem. Warto też pomyśleć o inhalacjach z olejkiem mentolowym. Poprawia on przekrwienie błony śluzowej nosa, powodując uczucie chłodu i lekko znieczulając śluzówki. Warto też pomyśleć o sprawdzonych domowych sposobach- czosnku, gorącym mleku, miodzie. Przeziębienie nie zmieniło się przez lata zbyt wiele, podobnie jak skuteczne metody na nie.

ChatClick here to chat!+
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com